Start it up!


Daugumai individualizmo priešų liberalizmas siejasi su stambaus verslo valdžia ir vergove. Kolektyvistams ypač dažnai kapitalizmas siejasi su priverstiniu darbu ar konsumeristine visuomene, kurioje nėra pasirinkimo gyventi minimalistinį, nepriklausomą ar darnų su aplinka gyvenimą. Jų požiūriu žmones reikia perauklėti ir priversti siekti naujų idealų – per prievartą.

Retas suvokia,  kad hipsteriai, freelanceriai ar startuoliai – grynasis kapitalistinės visuomenės ir individualizmo rezultatas. Tai nepriklausomų žmonių grupės, pasirinkusios keisti visuomenę savo pavyzdžiu arba tiesiog grupės pasirinkusios gyventi nepriklausomai. Vietoj to, kad auklėtų ar siektų pokyčių per politiką (kas de facto neveikia, nes biurokratija nėra atvira pokyčiams) – šios grupės kuria naujus produktus ir paslaugas – veikia verslumo pagrindu.

Būti enterpreneriu, freelanceriu ar startuperiu tampa mada – ir tam yra pagrindo. Ne dėl to, kad visi startuoliai – sėkmė, anaiptol tik apie 10% naujųjų verslų išlieka. Priežastis kodėl verta startuoti – tai būdas pakeisti visuomenę. Daug kas mus – Vilnius Students For Liberty įvardija kaip jaunimo organizaciją, nors realiai mes veikiame kaip startuolis.

Šis straipsnis „užsakytas“, bet mes tai darome savanoriškai, norėdami skatinti Jus siekti mūsų pavyzdžiu ir bandyti. Tam egzistuoja Erasmus for Young Entrepreneurs programa „Startupreneurs“, leidžianti pradedantiesiems susirasti partnerių, mentorių visoje Europoje, mokytis dirbant. ES – kaip visada dosni, Jums pasiruošusi mokėti galingą mėnesinį atlyginimą.

Bandykit, nes nebandyti nėra verta.

Dress up, stand up and just start it up!

Daugiau info: http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/